Bylo 20. června 2013. Dorazil jsem domů s úspěšně složenou bakalářskou zkouškou a realizoval své dřívější rozhodnutí, že se v tu chvíli začnu ucházet o člensví ve Straně svobodných občanů. Už dříve jsem se o politku a dění okolo sebe zajímal, ale od této chvíle to začalo být „vážné“. Nevěděl jsem, co od členství můžu čekat, ale skočil jsem do toho po hlavě. Dnes jsem za Svobodné koordinátor pobočky Praha 4 a snažím se věnovat dění v mojí rodné městské části. Ve volbách v roce 2014 jsme získali 5,18 % a zastupitelská křesla nám unikla jen kvůli nesmyslným volebním obvodům. Pracovat se ale dá i jako aktivní občan a v roce 2018 se uvidí…

Myšlením jsem libertarián. A čím víc politiku sleduju, tím víc se posouvám k přesvědčením, že kořenem všeho zla nejsou peníze, nýbrž politici. Chci se maximálně zasadit o to, aby moc státu nad občanem co nejvíc klesla, aby mohli lidé sami rozhodovat o svých životech a o svých penězích. Zákonů má být méně, daně mají být nižší a přerozdělovat přes státní aparát se má mnohem méně prostředků.

Opačné přesvědčení představované různými formami socialismu nikdy v historii nevedlo k prosperitě, ba právě naopak – levicoví politici ve jménu pochybných ideálů brali lidem peníze, svobody a mnohdy i životy.

Každý člověk by si měl hledat svou vlastní cestu životem za štěstím. Jenže rota dobro konajících politiků nám neustále různé cesty zavírá a nechává jen úzký koridor, kudy smíme pokračovat k jejich představě o dokonalém bytí. Pokračující omezování se navíc daří občanům prodávat jako progresivní opatření. Mým snem a cílem je přispět k tomu, abychom tuhle cestu do pekla dlážděnou dobrými úmysly včas opustili.

V této sekci naleznete přehled mých článků, krátkých postřehů a deník aktivit.