Prokazování totožnosti policistům? Není to jenom o tom, jestli u sebe musíme nosit občanku (nemusíme), ale hlavně o tom, jestli má policista právo kdykoliv kohokoliv legitimovat (nemá).

Každý policista by měl vědět aspoň to, že k prokázání totožnosti vyzývá podle §63 zákona o policii a měl by znát aspoň jeden z dvanácti zákoných důvodů uvedených v bodě (2). Celá řada z nich je natolik generická, že se dá použít v podstatě kdykoliv. Ale určitě to bude vypadat lépe, než když bude tvrdit, že si přeci nemůže pamatovat všechny paragrafy.

Běžného občana neznalost zákona neomlouvá…